Marcin Zagórski - Specjalista Psychiatra

Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin Zagórski
Marcin Zagórski

Marcin Zagórski

lekarz specjalista psychiatra

Jestem lekarzem psychiatrą. W 2009 roku ukończyłem Wydział Lekarski w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (dawna Śląska Akademia Medyczna). W latach 2010-2016 pracowałem jako młodszy asystent w Klinice Psychiatrii i Psychiatrii SUM w Katowicach-Ochojcu, prowadziłem też zajęcia praktyczne z psychiatrii dla studentów anglojęzycznych. Na początku roku 2016 zakończyłem szkolenie specjalizacyjne a w listopadzie uzyskałem tytuł specjalisty psychiatry. Obecnie prowadzę prywatną praktykę, w ramach której oferuję konsultacje psychiatryczne dla pacjentów pełnoletnich. Staram się ciągle aktualizować wiedzę medyczną w ramach samokształcenia celem nieustannej poprawy jakości oferowanych usług. Moją ofertę kieruję do wszystkich Pacjentów cierpiących na zaburzenia psychiczne, niemniej w szczególności interesują mnie zagadnienia zaburzeń psychotycznych oraz chorób afektywnych. 

Niekiedy zdarza się, że samo leczenie psychiatryczne nie jest wystarczające – tak jest np. w przypadku zaburzeń nerwicowych, odżywiania czy osobowości, gdzie zalecane jest dodatkowo podjęcie psychoterapii. Podobnie w lecznictwie uzależnień – każdy pacjent z tą diagnozą powinien poddać się leczeniu uzależnień, w uzasadnionych przypadkach poprzedzonym pobytem detoksyfikacyjnym w warunkach lecznictwa zamkniętego.

Przyjmuję Pacjentów z każdym nasileniem zaburzeń psychicznych, niemniej w przypadkach ostrych, z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia lub życia, rozsądniejsze jest skorzystanie od razu z form pomocy doraźnej, jak Ratownictwo Medyczne, Policja lub psychiatryczne Izby Przyjęć. W przypadkach niecierpiących zwłoki do przyjęcia Pacjenta do Oddziału lub Szpitala Psychiatrycznego nie jest wymagane skierowanie.

Pacjentów przyjmuję prywatnie:

-w Tychach, w Centrum Zdrowia Psychicznego w piątki w godzinach 17:00 – 20:00 (poradnia zlokalizowana na drugim, ostatnim piętrze DH “Baron” przy ulicy Jana Pawła II 24; do godziny 19:00 można wejść przez sklep, po godzinie 19:00 – wejście klatką schodową od tyłu budynku); wizyty umawia własna rejestracja poradni, z którą można się skontaktować pod numerem  32 411 72 37 / 784 534 239.

Koszt konsultacji to 120zł za 30 minutową wizytę.


-w Katowicach przy ulicy Kawek 2a/2 w poniedziałki w godzinach 14:30 – 20:00 (Specjalistyczne Gabinety Lekarskie, jadąc od ulicy Kościuszki ulicą Gawronów za “Piotrem i Pawłem” proszę skręcić w prawo w ulicę Kawek, budynek w którym działa poradnia znajduje się zaraz po prawej stronie). Rejestracja jest możliwa przez Kalendarz Wizyt na moim profilu w portalu ZnanyLekarz oraz telefonicznie +48 32 758 19 60 (telerejestracja obsługiwana przez serwis Znany Lekarz) lub przez e-mail gabinet@slaskipsychiatra.pl [ze względu na możliwe ograniczenia w kontakcie telefonicznym naszybszym i najpewniejszym sposobem umówienia wizyty jest Kalendarz Wizyt]

Koszt konsultacji to 150zł za wizytę pierwszorazową (ok. 40 minut) i 100zł za wizytę kontrolną (ok. 20 minut). 


Z przykrością zawiadamiam, że zaprzestałem udzielania wizyt domowych nowym Pacjentom. Pacjentów dotychczas regularnie korzystających z tej formy porad zapraszam do kontaktu telefonicznego (także SMS) celem kontynuacji leczenia.


 

Są to obecnie najszybsze i najwygodniejsze sposoby rezerwacji i odbycia konsultacji. W pozostałe dni i godziny przyjmuję na NFZ w dwóch tyskich Poradniach Zdrowia Psychicznego (rejestracje własne podmiotów, zapisy według listy kolejkowej) oraz w oświęcimskim Centrum Psychoterapii “Sobrietas” (Poradnia Leczenia Uzależnień, Współuzależnienia, Oddział Dzienny Terapii Uzależnień).

Uwaga dotycząca kontaktu telefonicznego:

Stan psychiczny człowieka bywa nieprzewidywalny – z jednej strony może miesiącami trwać w niezmienionej postaci a z drugiej ulegać zmianom nawet z godziny na godzinę. Nie zawsze też Pacjent jest świadomy tych zmian. Dlatego rozumiem niepewność, strach i chęć uzyskania szybkiej pomocy ze strony zarówno Pacjentów jak i ich rodzin, niemniej moje usługi nie mają charakteru pomocy doraźnej, dlatego w weekendy i święta telefonu nie odbieram, raczej też nie odpisuję na SMS-y i e-maile. Dzięki chwilom przeznaczonym na odpoczynek i zarezerwowanym wyłącznie dla siebie i dla rodziny jestem w stanie zapewniać wysoką jakość usług. Brak umiejętności stawiania granic, przepracowanie i nieefektywny wypoczynek prowadzą w prostej linii do wypalenia zawodowego, zaburzeń psychicznych (tak, lekarze też mogą na nie zachorować), chorób krążenia oraz innych chorób związanych ze stresem. Telefonu nie odbieram także w trakcie wizyt i o to samo proszę też Pacjentów.