Marcin Zagórski
lekarz specjalista psychiatra
Jestem lekarzem psychiatrą. W 2009 roku ukończyłem Wydział Lekarski w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (dawna Śląska Akademia Medyczna). W latach 2010-2016 pracowałem jako młodszy asystent w Klinice Psychiatrii i Psychiatrii SUM w Katowicach-Ochojcu, prowadziłem też zajęcia praktyczne z psychiatrii dla studentów anglojęzycznych. Na początku roku 2016 zakończyłem szkolenie specjalizacyjne a w listopadzie uzyskałem tytuł specjalisty psychiatry. Obecnie prowadzę prywatną praktykę, w ramach której oferuję konsultacje psychiatryczne dla pacjentów pełnoletnich. Staram się ciągle aktualizować wiedzę medyczną w ramach samokształcenia celem nieustannej poprawy jakości oferowanych usług. Moją ofertę kieruję do wszystkich Pacjentów cierpiących na zaburzenia psychiczne, niemniej w szczególności interesują mnie zagadnienia zaburzeń psychotycznych oraz chorób afektywnych.
Niekiedy zdarza się, że samo leczenie psychiatryczne nie jest wystarczające – tak jest np. w przypadku zaburzeń nerwicowych, odżywiania czy osobowości, gdzie zalecane jest dodatkowo podjęcie psychoterapii. Podobnie w lecznictwie uzależnień – każdy pacjent z tą diagnozą powinien poddać się leczeniu uzależnień, w uzasadnionych przypadkach poprzedzonym pobytem detoksyfikacyjnym w warunkach lecznictwa zamkniętego.
Przyjmuję Pacjentów z każdym nasileniem zaburzeń psychicznych, niemniej w przypadkach ostrych, z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia lub życia, rozsądniejsze jest skorzystanie od razu z form pomocy doraźnej, jak Ratownictwo Medyczne, Policja lub psychiatryczne Izby Przyjęć. W przypadkach niecierpiących zwłoki do przyjęcia Pacjenta do Oddziału lub Szpitala Psychiatrycznego nie jest wymagane skierowanie.
Pacjentów przyjmuję:
-osobiście w Tychach, w moim gabinecie zlokalizowanym na pierwszym piętrze „Centrum Medycznego Inmedico” (Tychy, ul. Wąska 7). Gabinet działa niezależnie od Centrum Medycznego (rejestracja „Inmedico” nie jest uprawniona do rejestrowania moich Pacjentów lub udzielania informacji);
Koszt porady pierwszorazowej to 250 zł (od 15.07.2024 – 300zł), porady kontrolnej 150 zł (od 15.07.2024 – 200zł; płatność gotówką lub kartą płatniczą);
–zdalnie, za pośrednictwem telefonu lub innych środków komunikacji (jak komunikatory internetowe typu Skype czy WhatsApp).
Zdalnych porad diagnostycznych udzielam tylko w wyjątkowych przypadkach i tylko w postaci videorozmowy.
Pacjentów z objawami infekcji proszę o pozostanie w domu i odwołanie wizyty lub odbycie jej w formie zdalnej.
Z przykrością zawiadamiam, że zaprzestałem udzielania wizyt domowych.
Uwaga dotycząca kontaktu telefonicznego:
Stan psychiczny człowieka bywa nieprzewidywalny – z jednej strony może miesiącami trwać w niezmienionej postaci a z drugiej ulegać zmianom nawet z godziny na godzinę. Nie zawsze też Pacjent jest świadomy tych zmian. Dlatego rozumiem niepewność, strach i chęć uzyskania szybkiej pomocy ze strony zarówno Pacjentów jak i ich rodzin, niemniej moje usługi nie mają charakteru pomocy doraźnej, dlatego w weekendy i święta telefonu nie odbieram, raczej też nie odpisuję na SMS-y i e-maile. Dzięki chwilom przeznaczonym na odpoczynek i zarezerwowanym wyłącznie dla siebie i dla rodziny jestem w stanie zapewniać wysoką jakość usług. Brak umiejętności stawiania granic, przepracowanie i nieefektywny wypoczynek prowadzą w prostej linii do wypalenia zawodowego, zaburzeń psychicznych (tak, lekarze też mogą na nie zachorować), chorób krążenia oraz innych chorób związanych ze stresem. Telefonu nie odbieram także w trakcie wizyt i o to samo proszę też Pacjentów.