516-410-256 (preferowany SMS) gabinet@slaskipsychiatra.pl

Marcin Zagórski - Specjalista Psychiatra

Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin Zagórski

UWAGA - KORONAWIRUS

!! UWAGA – W związku ze stanem epidemii koronawirusa SARS-Cov-2 oraz brakiem możliwości zapewnienia Państwu bezpieczeństwa podczas wizyty, zarówno w poczekalni, jak i w gabinecie, wszystkie gabinety będą zamknięte DO ODWOŁANIA, wizyty będą możliwe jedynie przy użyciu środków komunikacji zdalnej (jak telefon czy komunikatory sieciowe) z płatnością zdalną (przelew na konto / BLIK oraz w niedalekiej przyszłości platforma STRIPE). W trakcie wizyty zdalnej można wystawić e-receptę oraz – w uzasadnionym przypadku – e-zwolnienie (ZLA) lub inne potrzebne dokumenty. W przypadku braku możliwości przesłania dokumentów w formie elektronicznej możliwy będzie fizyczny odbiór takowych, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

Marcin Zagórski

Marcin Zagórski

lekarz specjalista psychiatra

Jestem lekarzem psychiatrą. W 2009 roku ukończyłem Wydział Lekarski w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (dawna Śląska Akademia Medyczna). W latach 2010-2016 pracowałem jako młodszy asystent w Klinice Psychiatrii i Psychiatrii SUM w Katowicach-Ochojcu, prowadziłem też zajęcia praktyczne z psychiatrii dla studentów anglojęzycznych. Na początku roku 2016 zakończyłem szkolenie specjalizacyjne a w listopadzie uzyskałem tytuł specjalisty psychiatry. Obecnie prowadzę prywatną praktykę, w ramach której oferuję konsultacje psychiatryczne dla pacjentów pełnoletnich. Staram się ciągle aktualizować wiedzę medyczną w ramach samokształcenia celem nieustannej poprawy jakości oferowanych usług. Moją ofertę kieruję do wszystkich Pacjentów cierpiących na zaburzenia psychiczne, niemniej w szczególności interesują mnie zagadnienia zaburzeń psychotycznych oraz chorób afektywnych. 

Niekiedy zdarza się, że samo leczenie psychiatryczne nie jest wystarczające – tak jest np. w przypadku zaburzeń nerwicowych, odżywiania czy osobowości, gdzie zalecane jest dodatkowo podjęcie psychoterapii. Podobnie w lecznictwie uzależnień – każdy pacjent z tą diagnozą powinien poddać się leczeniu uzależnień, w uzasadnionych przypadkach poprzedzonym pobytem detoksyfikacyjnym w warunkach lecznictwa zamkniętego.

Przyjmuję Pacjentów z każdym nasileniem zaburzeń psychicznych, niemniej w przypadkach ostrych, z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia lub życia, rozsądniejsze jest skorzystanie od razu z form pomocy doraźnej, jak Ratownictwo Medyczne, Policja lub psychiatryczne Izby Przyjęć. W przypadkach niecierpiących zwłoki do przyjęcia Pacjenta do Oddziału lub Szpitala Psychiatrycznego nie jest wymagane skierowanie.

Pacjentów przyjmuję:

– ze względu na stan epidemii do odwołania możliwe będą jedynie konsultacje zdalne (przy użyciu telefonu lub komunikatorów sieciowych): koszt konsultacji diagnostycznej (jedynie połączenie video) to 160 zł, konsultacji kontrolnej (audio – np. telefon, lub video) to 100 zł


-w Katowicach przy ulicy Kawek 2a/2  (Specjalistyczne Gabinety Lekarskie, jadąc od ulicy Kościuszki ulicą Gawronów za “Piotrem i Pawłem” proszę skręcić w prawo w ulicę Kawek, budynek w którym działa poradnia znajduje się zaraz po prawej stronie).

-w Tychach przy ulicy Wąskiej 7  (przychodnia “Inmedico”, 1 piętro; jadąc ul. Mikołowską należy skręcić w ul. Obywatelską, za kilkadziesiąt metrów należy skręcić w lewo w ulicę Wąską, skąd bezpośrednio wjeżdżamy na parking przychodni; brak możliwości wjazdu na parking od ulicy Mikołowskiej!)

 Rejestracja jest możliwa przez Kalendarz Wizyt na moim profilu w portalu ZnanyLekarz oraz telefonicznie +48 32 758 19 60 (telerejestracja obsługiwana przez serwis Znany Lekarz) lub przez e-mail gabinet@slaskipsychiatra.pl [ze względu na możliwe ograniczenia w kontakcie telefonicznym najszybszym i najpewniejszym sposobem umówienia wizyty jest Kalendarz Wizyt]

Koszt konsultacji to 180zł za wizytę pierwszorazową i 120zł za wizytę kontrolną.


Z przykrością zawiadamiam, że zaprzestałem udzielania wizyt domowych nowym Pacjentom. Pacjentów dotychczas regularnie korzystających z tej formy porad zapraszam do kontaktu telefonicznego (także SMS) celem kontynuacji leczenia.

Uwaga dotycząca kontaktu telefonicznego:

Stan psychiczny człowieka bywa nieprzewidywalny – z jednej strony może miesiącami trwać w niezmienionej postaci a z drugiej ulegać zmianom nawet z godziny na godzinę. Nie zawsze też Pacjent jest świadomy tych zmian. Dlatego rozumiem niepewność, strach i chęć uzyskania szybkiej pomocy ze strony zarówno Pacjentów jak i ich rodzin, niemniej moje usługi nie mają charakteru pomocy doraźnej, dlatego w weekendy i święta telefonu nie odbieram, raczej też nie odpisuję na SMS-y i e-maile. Dzięki chwilom przeznaczonym na odpoczynek i zarezerwowanym wyłącznie dla siebie i dla rodziny jestem w stanie zapewniać wysoką jakość usług. Brak umiejętności stawiania granic, przepracowanie i nieefektywny wypoczynek prowadzą w prostej linii do wypalenia zawodowego, zaburzeń psychicznych (tak, lekarze też mogą na nie zachorować), chorób krążenia oraz innych chorób związanych ze stresem. Telefonu nie odbieram także w trakcie wizyt i o to samo proszę też Pacjentów.